MMFA viert haar 10e verjaardag en omarmt nieuwe duurzame initiatieven

Brussel, 26 oktober 2022 - De MMFA, Multilayer Modular Flooring Association, bestaat vandaag 10 jaar. Sinds haar oprichting in 2012 in München, Duitsland, heeft de vereniging de belangen van de meerlaagse modulaire vloerenindustrie behartigd. Zo fungeert het als een platform om marktinformatie voor fabrikanten en leveranciers te delen, om de aandacht voor de industrie te vergroten, om samen aan standaardisatie te werken (om vloernormen op CEN- en ISO-niveau in te voeren of bij te werken) en om de reputatie van haar leden en hun producten te versterken.

Aftredend MMFA-President, Matthias Windmöller (Windmöller) aan het woord: “Ik ben trots op wat we hebben bereikt sinds de lancering van MMFA: met name ons werk voor standaardisatie, onze deelname aan duurzame initiatieven zoals CISUFLO, EuFCA en CPA, tot het uitbreiden van ons aantal leden. Terwijl de vereniging is gegroeid van zeven oprichters in 2012 tot 63 leden in 2022, zijn we erin geslaagd onze krachten te bundelen en een verenigde stem te blijven voor de MMF-industrie.”

De nieuwe President, Jan Dossche (COREtec® Floors) deelde het sentiment: “We kunnen met een sterk gevoel van voldoening terugkijken op de afgelopen tien jaar. Dankzij het harde werk van de MMFA-directie en onze leden zijn we enthousiast over de komende 10 jaar. Zo zullen we de focus leggen op onze duurzame ambities, evenals op het voortdurend uitdagende regelgevend kader waarmee onze leden worden geconfronteerd.

Sinds haar oprichting fungeert de MMFA als branchevereniging die de nichefabrikanten van meerlaagse modulaire vloeren bijeenbrengt. Om de industrie beter te begrijpen, heeft de MMFA gewerkt aan het stroomlijnen en definiëren van productcategorieën, zoals Hout, Polymeer en Gemengd. Verder verzamelt ze sinds 2016 verkoopgegevens van leden om de MMF-markt te beoordelen.

Hoewel standaardisatie aanvankelijk de prioriteit was, zijn de activiteiten van de MMFA uitgebreid om de focus van de industrie op het EU-beleid te weerspiegelen. Leden hebben de vereniging als platform gebruikt om uitdagingen op het gebied van de Europese en mondiale regelgeving het hoofd te bieden en actief deel te nemen aan de bredere dialoog over de duurzaamheid, recycleerbaarheid en circulariteit van de industrie. Enkele opmerkelijke initiatieven van de MMFA zijn:

– de lancering van de European Flooring Coverings Association (EuFCA) in 2019 samen met EPLF, ERFMI en ECRA,

– deelname aan het Circular Sustainable Flooring initiatief (CISUFLO),

– het ondertekenen van de Circular Plastics Alliance (CPA).

In de toekomst zal de vereniging zich richten op een samenwerking met wetgevers om een duurzamere toekomst voor de meerlaagse modulaire vloerenindustrie en haar klanten te waarborgen.

De MMFA werd in 2012 door 7 leden opgericht: Akzenta Paneele + Profile GmbH, Hamberger Flooring GmbH & Co. KG, Li & Co AG, MeisterWerke Schulte GmbH, Parador GmbH & Co. KG, Skema S.r.l. en Windmöller Flooring Products GmbH. Momenteel beschikt de vereniging over 63 leden, waaronder 29 gewone leden (fabrikanten van MMF-vloeren of hun Europese vertegenwoordigers), 31 geassocieerde leden (toeleveranciers) en drie ondersteunende leden (wetenschappelijke instituten).

-/-

Over MMFA: Multilayer Modular Flooring Association is een organisatie die de toonaangevende fabrikanten van vloeren in Europa en hun leveranciers vertegenwoordigt. De vereniging werd in oktober 2012 in München, Duitsland, opgericht door zeven Europese vloerfabrikanten. Deze wordt nu geleid vanuit Brussel.

Beeldmateriaal

image

Jan Dossche (USFloors International): MMFA President 2022-2024

(623.70 Kb)

Download
image

Sebastian Wendel (Classen): MMFA Deputy 2022-2024

(354.47 Kb)

Download
image

Carl Ruland (Novalis): MMFA Board member 2022-2024

(634.16 Kb)

Download
image

Carl Ruland, Sebastian Wendel & Jan Dossche: MMFA Board 2022-2024

(472.71 Kb)

Download
image

MMFA Board and former President Matthias Windmöller:

(486.01 Kb)

Download