MMFA-leden tekenen in 2021 een groei op van +32% in alle polymeercategorieën

Brussel, 9 maart 2022 – De wereldwijde verkoopcijfers van MMFA-leden laten in 2021 een totale groei van +27% zien in alle categorieën ten opzichte van 2020. In tegenstelling tot voorgaande jaren daalde de verkoop van houtproducten van onze leden (+1,6%), terwijl de verkoopcijfers van leden voor alle polymeerproducten een totale groei van +32% lieten optekenen, waarbij Rigid EPC- en SPC-producten een indrukwekkende stijging van respectievelijk +79% en +30% ten opzichte van 2020 lieten zien. Deze significante groei is het resultaat van de aanhoudende prestaties van Rigid EPC en SPC, waardoor ze als sterke concurrenten binnen de markt verankerd zijn. Onder onze MMFA-leden zijn West-Europa en Noord-Amerika consequent de leidende markten wat betreft verkoopvolume, terwijl Afrika, Latijns-Amerika, Azië en Australië en Oceanië de meest dynamische markten zijn, hier is de omzetgroei sinds 2020 verdubbeld of zelfs verdrievoudigd. Ten slotte vertoont het marktaandeel van onze Oost-Europese leden van 6% voor SPC-producten, ondanks de huidige situatie, een aanzienlijk groeipotentieel binnen de marktregio.

Volume per categorie

Globaal gezien viel de verkoop van hout in 2021 voor MMFA-leden tegen in vergelijking met vorig jaar, met een totale verkoop van 15 miljoen m² wereldwijd (+1,6%). Ondertussen bleef de verkoop van polymeerproducten door leden in alle regio’s groeien en werd een totale verkoop van 105 miljoen m² gerealiseerd. Met name de verkoop van LVT steeg dit jaar (+27%), terwijl de verkoop van SPC’s +30% optekende. Beide categorieën realiseerden gedurende 2021 verkopen van respectievelijk 46+ miljoen en 49 miljoen m². Ten slotte liet de verkoop van EPC ook een aanzienlijke stijging bij onze leden optekenen, met verkopen van +80% en 9,3 miljoen m² dit jaar.

Totaal volume per gebied

Leden in West-Europa en Noord-Amerika zijn goed voor 90% van de omzet voor alle categorieën polymeerproducten, behalve hout, waarbij de Verenigde Staten, Duitsland en Frankrijk de drie grootste markten vormden. Frankrijk scoort niettemin aanzienlijk beter dan Duitsland als het gaat om de verkoop van LVT-clics.

Wanneer we kijken naar de MMFA-verkoop van alle polymeerproducten per totaal verkoopvolume per regio, staat West-Europa op de eerste plaats met een verkoop van 54 miljoen m², gevolgd door Noord-Amerika (41 miljoen m²), Oost-Europa (6,1 miljoen m²), Azië (2 miljoen m²), Australië/Oceanië (811.617 m²), Afrika (654.124 m²) en Latijns-Amerika (634.731 m²).

In 2021 was de houtverkoop het hoogst bij onze West-Europese leden wat betreft volume (14 miljoen m²) en in Oost-Europa (891.482 m²). Noord-Amerika boekte dit jaar een houtverkoop van 151.163 m², terwijl Azië en Latijns-Amerika respectievelijk 47,674 m² en 44.523 m² verkochten. In Afrika werd in 2021 1.741 m² aan houtproducten verkocht, terwijl Australië en Oceanië 1.479 m² verkochten.

De grootste interne markten van de MMFA

De VS is dit jaar onze grootste markt in Noord-Amerika voor verreweg alle polymeerproducten, met een verkoop van 39 miljoen m². In West-Europa waren onze grootste markten voor alle polymeerproducten in 2021 Duitsland (17 miljoen m²), Frankrijk (14 miljoen m²), Groot-Brittannië (5 miljoen m²) en Nederland (4,5 miljoen m²).

Duitsland was dit jaar ook de grootste markt voor rigide polymeerproducten, met een verkoop van in totaal 10 miljoen m², gevolgd door Frankrijk (6 miljoen m²) en Nederland (2,6 miljoen m²). De VS blijft ook onze grootste markt voor de verkoop van rigide producten in Noord-Amerika, met 21,5 miljoen m² verkopen in 2021. Wanneer we kijken naar onze Oost-Europese markt, staat Polen op de eerste plaats (1,4 miljoen m²), gevolgd door de Russische Federatie (369.667 m²). Ondertussen boekte Australië voor 655.413 m² aan verkopen van polymeerproducten, nadat het land, als gevolg van historisch slechte ervaringen veroorzaakt door extreme blootstelling aan zonlicht, een markt van rigide polymeerproducten werd.

Als het gaat om de verkoop van LVT-clics, positioneert Frankrijk zich als onze grootste markt binnen West-Europa, met een verkoop van 8,2 miljoen m². Daarna volgen Duitsland met verkopen van 6,9 miljoen m², Groot-Brittannië (3,3 miljoen m²), Nederland (1,9 miljoen m²) en Zwitserland, met 295.083 m² in 2021. In Oost-Europa was de Russische Federatie dit jaar de grootste markt voor LVT-clics (912,887 m²). In Noord-Amerika is de VS nog steeds de grootste markt, met een verkoop van 17,4 miljoen m² LVT clic-producten in 2021.

Voor houtproducten waren de grootste markten van de MMFA in 2021 Duitsland (10,1 miljoen m²), Oostenrijk (1,5 miljoen m²) en Zwitserland (493.693 m²). In Oost-Europa was Tsjechië de grootste markt, met een verkoop van 432.194 m². Tot slot was in Noord-Amerika Canada de belangrijkste markt voor houtproducten, met een verkoop van 82.084 m² dit jaar.

Dynamische markten en groeipotentieel van MMFA

Al met al zien we dat leden in West-Europa (+43,7%) en Noord-Amerika (+16%) koplopers zijn als het gaat om het totale verkoopvolume van alle polymeerproducten. Tegelijkertijd zien we dat de Afrikaanse markt van MMFA-leden, hoewel beginnend met lagere basisomzetten, driemaal zo snel groeit met een stijging van +247% in de verkoop van EPC-producten (77.931 m²) in 2021 vergeleken met 2010. Onze Aziatische markt vertoont ook een mooie en gelijkmatige spreiding over een aantal landen voor alle polymeerproducten, waarbij de verkoop van SPC-producten dit jaar het belangrijkst was, met een stijging van +188% in vergelijking met 2010 (verkoop van 649.806 m²). Leden van Latijns-Amerika en Australië en Oceanië hebben ook hun verkoopvolume verdubbeld in vergelijking met 2020, beide met een stijging van respectievelijk +88% en +102% voor alle polymeerproducten. Ten slotte vertegenwoordigen onze Oost-Europese leden, ondanks de huidige situatie, een aanzienlijke marktomvang en zijn ze al goed voor 6% van de marktaandelen van MMFA voor alle polymeerproducten.

Ondertussen zijn MMFA-leden in West-Europa met 92% verantwoordelijk voor het grootste marktaandeel van de verkoop van houtproducten.

-/-

Over MMFA: De Multilayer Modular Flooring Association is een organisatie die de toonaangevende producenten van vloeren in Europa en hun leveranciers vertegenwoordigt. De vereniging werd in oktober 2012 in München, Duitsland, opgericht door zeven Europese vloerproducenten. Het management van MMFA is sinds november 2019 verhuisd naar Brussel.