Puurheid, eenvoud en duurzaamheid voor een langdurig interieur

Brussel, 21 december 2021 – Terwijl de pandemie voor onzekerheid op alle markten blijft zorgen, is er één ding dat de vloerproducenten met zekerheid weten: consumenten willen natuurlijke, duurzame en robuuste interieurs, in de hoop een meer circulaire economie te creëren.

Ultrarealistisch design en oppervlaktetextuur gecombineerd met sterke en robuuste materialen

Designtrends zijn het afgelopen jaar hoofdzakelijk naar een natuurlijke, organische stijl overgegaan. Daarbij komen aardetinten en materialen steeds meer op de voorgrond. De pandemie heeft ons leven volledig op zijn kop gezet. Mensen doen nu veel meer dingen thuis. Daardoor groeide de behoefte om in het midden van de externe chaos een cocon van rust te creëren. Bovendien leidde de groeiende bezorgdheid over hygiëne en gezondheid ertoe dat klanten vloeren kozen die zowel natuurlijk als gemakkelijk schoon te maken zijn. Als reactie hierop hebben onze leden het realisme van hun nabootsende producten verbetert. Zo willen ze klanten een ultrarealistisch design bieden dat aan de natuur doet denken.

Consumenten willen puurheid en eenvoud om een rustig en harmonieus huis te creëren. Ze zoeken meestal warmte en doen daarvoor beroep op een palet van aardetinten, van zand tot beige, groen mos en rustgevende nude-nuances. Wat de materialen betreft, staan natuurlijke materialen zoals terrazzo, beton, cement, eiken en sommige grenen bovenaan de lijst. Kurk heeft ook een comeback gemaakt. Enerzijds is de iconische visgraat met een nostalgisch elegante uitstraling weer helemaal terug. Anderzijds zijn natuurlijke houten planken in groter formaat en rustgevende stenen tegels bijzonder populair voor een minimalistisch en toch luxueus modern interieur.

Naast het design van hun vloer, zijn consumenten ook op zoek naar duurzaamheid, functionaliteit en veiligheid. Daarom investeren onze leden voortdurend in de ontwikkeling van nieuwe technologieën voor robuuste, stevige, waterdichte materialen die perfect waterafstotende eigenschappen hebben. Zo vormen ze de ideale keuze als vloer voor badkamers en keukens. De vloeren zijn ook gemakkelijker te plaatsen en gaan langer mee. Dankzij een nieuw zwevend vloersysteem met klik dat een vlotter installatieproces mogelijk maakt.

Het sleutelwoord voor 2022: besparing van grondstoffen

De wereldwijde pandemie heeft ons doen nadenken over onze relatie met de natuur. Bouwen aan een meer circulaire economie waarbij het waardevolle materiaal & de hulpbronnen binnen de economie en uit het milieu worden gehouden, moet de gemeenschappelijke missie binnen onze hele industrie zijn.

Onze leden hebben naar de wensen van de consument geluisterd en in innovatieve oplossingen geïnvesteerd die voor duurzame processen en gerecyclede materialen zorgen. Dankzij een nieuwe speciale designlaag van Tinyl zijn weekmakers of PVC niet meer nodig. Kurk, dat een groeiende trend belooft te worden, is een 100% natuurlijk en recyclebaar materiaal dat op een duurzame manier kan worden gewonnen. Harde vloeren, inclusief de geïntegreerde geluidsabsorberende kussens, zijn bijzonder gemakkelijk te recyclen en worden reeds in een intern recyclingsysteem geproduceerd. Bovendien gebruiken sommige leden de revolutionaire DEC (Durable Eco Composite) kernplaat met 50% natuurlijke houtvezels. Dit materiaal vormt een toonaangevende oplossing om een milieuvriendelijke vloer te produceren zonder aan kwaliteit te moeten inboeten.

Meer dan in de meeste andere sectoren worden interieurs gedreven door producten met een langere levensduur. Duurzaamheid is hierbij een mainstream overweging geworden. In 2022 en daarna zullen onze leden blijven investeren en innoveren om mooiere, groenere en duurzamere producten te creëren. Deze zullen steeds aan de hoogste functionele normen voldoen en zorgvuldig worden ontworpen om voor regeneratieve post-consumer circulariteit in aanmerking te komen.

-/-

Over MMFA: Multilayer Modular Flooring Association is een organisatie die de toonaangevende producenten van vloeren in Europa en hun leveranciers vertegenwoordigt. De vereniging werd in oktober 2012 in München, Duitsland, opgericht door zeven Europese vloerproducenten. Het management van MMFA is sinds november 2019 verhuisd naar Brussel.

Beeldmateriaal

image

: Trend towards natural, soft, both in colours/designs and emboss. © Beaulieu

(381.05 Kb)

Download
image

: One of our new oak designs as herringbone. © Li & Co

(1.24 Mb)

Download
image

: One of our new oak designs as long size plank (Longus) in a room scene. © Li & Co

(777.18 Kb)

Download
image

: Modular ONE floor - Studio grey. © Parador

(455.55 Kb)

Download
image

: NOVO SPA OAK ALMOND flooring. © tilo GmbH

(1.62 Mb)

Download